تعمیر جک بتن شکن

تعمیر جک بتن شکن

جک بتن شکن یکی از اقلام پر مصرف آزمایشگاه های بتن و مصالح ساختمانی می باشد. پر مصرف بودن این کالا سبب شده تا تعمیر جک بتن شکن و سرویس دوره ای این جک ها مورد نیاز مهندسان ، شرکت ها و کارگاه های عمرانی باشد. در این صفحه سعی خواهیم کرد به بررسی معایب و اشکالات رایج در جک های تن شکن و خدمات ارائه شده در این حوزه بپردازیم.

تعمیر جک بتن شکن

تلفن تماس با مرکز تعمیرات تخصصی جک بتن شکن

جهت مشاوره، سفارش تعمیر و سرویس جک بتن شکن می توانید با شماره تلفن 09125270838 تماس بگیرید.

اشکالات و خرابی های متدوال در جک ها

از جمله خرابی ها و اشکالات رایج در جک ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • گرفتگی سوپاپ ها
  • شکستگی Oil pump
  • گشاد شدن سوزن جک و نرفتن جک زیر بار
  • صدای زیاد موتور هیدرولیک در هنگام بارگذاری
  • کالیبره نبودن جک
  • از کار افتادن مانیتور جک
  • تعویض روغن
  • روغن زدگی اورینگ جک
  • آسیب صفحات بارگذاری یا اسپیسر

راه حل خرابی ها و اشکالات جک ها

در ادامه به بررسی راه حل برای اشکالات موجود می پردازیم.

گرفتکی سوپاپ ها و شکستگی oil pump

ممکن است علل مختلف مانند آشغال یا هوا باعث گرفتگی سوپاپ های جک شده و سبب از کار افتادن جک شود. برای حل این مشکل باید بخش هیدرولیک جک که پیچ های آن در تصویر مشخص شده است باز شده و مجاری انتقال روغن جک تمیز و هواگیری شوند.

شکستگی داخل oil pump یا همان پمپ روغن نیز یکی از دلایل متعدد خرابی جک ها است. برای حل این مشکل نیز باید جک باز شده و پمپ آن تعمیر گردد.

تعمیرات جک بتن شکن

گشاد شدن سوزن جک و نرفتن جک زیر بار

گشاد شدن سوزن جک باعث می شود که در اصلاح جک زیر بار نرود. علت این اشکال این است که فشار جک در اثر گشاد شدن به حد کافی نرسد و نتواند فشار روغن را به میزان مورد نظر افزایش دهد.

صدای زیاد موتور هیدرولیک در هنگام بارگذاری

یکی از توصیه های ما به مشتریان و خریداران جک های بتن شکن این است که چنانچه می خواهند از کیفیت موتور جک اطمینان حاصل پیدا کنند صدای موتور جک را از ابتدا تا انتهای بارگذاری با دقت گوش کنند. جک هایی با کیفیت موتور مطلوب جک هایی هستند که صدای آن ها در هنگام بارگذاری تغییر نکند.

تعمیر موتور جک بتن شکن

کالیبره نبودن جک – تعمیر جک بتن شکن

جک های بتن شکن بسته به میزان مصرف و آزمایش باید هر 6 ماه تا 12 ماه یکبار توسط آزمایشگاه مرجع کالیبره شوند.

از کار افتادن مانیتور جک – تعمیر جک بتن شکن

قرار دادن جک کنار حوضچه های بتن خصوصا در فضای بسته سبب می شود تا رطوبت وارد جک شده و سبب سوختن خازن های مانیتور جک شود. هنگامی که این خازن ها از کار می افتد ممکن است مشکلات دیگری مانند سوختن بورد یا منبع تغذیه را نیز در پی داشته باشد. در چنین شرایطی ابتدا از اتصال کامل کابل های مانیتور جک اطمینان حاصل پیدا کرده و اگر مشکل حل نشد جک را از برق جدا کرده و به متخصصین و واحد های تعمیرات تماس بگیرید.

تعمیر مانیتو جک بتن شکن

تعویض روغن – تعمیر جک بتن شکن

معمولا پیشنهاد می شود روغن های هیدرولی جک به هر دو سال یکبار تعویض گردد.

روغن زدگی اورینگ جک – تعمیر جک بتن شکن

چنانچه از جک به میزان زیادی استفاده کنید بعد از مدتی اورینگ جک آسیب دیده و دچار روغن زدگی می شود که این پدیده بسیار رایج و امری طبیعی است. معمولا باید توسط فروشندگان جک یک اورینگ به صورت زاپاس در اختیار خریدار قرار گفته تا به صورت دوره ای تعویض گردد.

آسیب صفحات بارگذاری – تعمیر جک بتن شکن

چنانچه صفحات بارگذاری جک سخت کاری نشده باشد پس از مدتی استفاده بر اثر فشار بین صفحه و نمونه، دچار آسیب و فرسایش می شوند. این فرسایش معمولا باعث خطا در نتایج آزمایش شده که علت این خطا تمرکز تنش در سطح نمونه بتنی می باشد.

اسپیسر جک بتن شکن - تعمیر جک بتن شکن